fbpx

Чи Варто Боятися Авіакатастроф?

Кожні 2-3 секунди, в світі хтось приземляється або злітає. Хтось цьому радіє, а хтось боїться. А чи варто піддаватися страху та боятися польотів? Відповідь дасть статистика: як часто падають літаки, де це трапляється і наскільки велика ймовірність падіння. 

Щодня в небо злітає близько 100 тис. літаків, і, як не дивно, стільки ж успішно сідає. За рік повітряні судна перевозять близько 4,5 млрд чоловік, це більше половини населення Землі. Менше тисячі з них поповнюють статистику загиблих в авіакатастрофах.. Співвідношення вражаюче, правда?

Скільки літаків падає?

Згідно Вікіпедії, за останні 6 років у світі відбулося 107 авіакатастроф із смертельним результатом, в яких загинуло 3245 чоловік. У рік це приблизно 540 жертв. Важливо уточнити, що в статистиці враховані як комерційні лайнери, так і приватні невеликі літаки, а кількість жертв вказано з урахуванням загиблих на землі. Тобто, якщо падаючий літак впав на школу з 300 учнями, то вони теж враховані в статистиці. Тому реальні цифри авіакатастроф пасажирських літаків значно менші.

Безпека
Статистика
Туристичний блог

Туристичний Блог

Блог про подорожі, колекції цікавих місць, фото і відео, корисна інформація, досвід подорожей. І це тільки початок. Реальні історії і цікаві авантюри забезпечені. Приєднуйтесь!

2017 рік увійшов в історію як найбезпечніший за всю історію існування цивільної авіації. Всього за 12 місяців загинуло 67 осіб.

За весь час існування цивільної авіації (майже 100 років) загинуло менше 150 тисяч осіб, а це менше, ніж гине за місяць в ДТП по всьому світу. Так що цифри стверджують: літак не тільки швидкий і зручний вид транспорту, але ще і безпечний.

В якій країні частіше падають літаки?

Беручи до уваги виключно пасажирські авіаперевезення, яскраво вираженого аномального місця, в якому найчастіше падають літаки, не існує. А ось якщо подивитись на статистику по всьому повітряному транспорту, то результат буде трішки несподіваним.

В період з 2010 по 2017 роки найбільше авіакатастроф сталося в Росії – 41, кількість загиблих – 559 осіб. За той же період в США сталося 11 авіапригод. Варто відзначити, що останнє було ще в 2013 році. Наступною в рейтингу йде Україна (7 катастроф), Конго (6) і Німеччина (4, все в 2010 році). В цілому, цифри дуже обнадійливі. 

Дізнавшись, як часто падають літаки за статистикою, сподіваємося, ви будете впевненіше почувати себе в повітрі.