Неаполь – Чи Правда Небезпечний?

Незважаючи на велику кількість історичних, культурних і природних пам’яток, сучасний образ Неаполя – це не тільки тисячолітня колиска Римської цивілізації, а ще і трохи небезпечне місце.

Звичайно, не можна сказати, що слава ця абсолютно не заслужена і місто абсолютно чисте і безпечне. Проблему з великою кількістю сміття на вулицях стали активно вирішувати в останні роки. Хоча Неаполь давно не був чистішим в порівнянні з іншими містами Європи, сміття стали прибирати куди більш регулярно. Не останню чергу в цьому зіграв перехід на роздільний збір сміття і введення спеціального «сміттєвого розкладу» по кварталах.

Рівень злочинності в місті дійсно досить високий, є багато районів, де трохи небезпечно. Наприклад, район вокзалу Гарібальді (Garibaldi) і його околиці – це місця, де орудують кишенькові злодії. В Історичному Центрі і Кварт’єрі Спаньолі (Quartieri Spagnoli), особливо на сходах Монтесанто (Montesanto) спокійно вдень, але вночі, коли вузькі вулиці порожніють, з’являється небезпека пограбування. Райони по лівій стороні від Віа Дуомо (Via Duomo), такі як Форчелла (Forcella) або Форія (Foria) є непривітними вже багато десятиліть поспіль. Вони знаходиться хоч і близько до Центру, але занурені в природний яр район Саніта (Sanita), непривітний і вкрай небезпечний з давніх часів.

На околицях міста існують місця, в які навіть поліція намагається не заглядати – Секондільяно (Secondigliano) і Скампі (Scampia). Але там, взагалі-то, особливо не розгуляєшся, немає ні пам’яток, ні цікавих магазинів. На жаль, з приходом літнього туристичного сезону, по всьому місту гуляє багато злодіїв на мопедах. Ну, і, звичайно, легендарна мафія «Каморра» дійсно існує. Але ви навряд чи зможете відрізнити звичайного неаполитанця від члена злочинного угруповання.

Але, незважаючи на свої мінуси (а де їх немає?), Неаполь зводить з розуму і закручує самобутнім, кольоровим, теплим, гучним і дуже смачним калейдоскопом справжньої пригоди. А щоб пригода не було затьмареною, ми рекомендуємо оминати згадані райони, та дотримуватися елементарних правил безпеки. Зрештою, навряд чи Форчелла або Форія небезпечніша за вечірню Троєщину.

Безпека
Поради туристам
Туристичний блог

Туристичний Блог

Блог про подорожі, колекції цікавих місць, фото і відео, корисна інформація, досвід подорожей. І це тільки початок. Реальні історії і цікаві авантюри забезпечені. Приєднуйтесь!